Domek Jezozwierza Bez kategorii W naszym Przedszkolu Nie Ma Tłoku, ale Ciepła i Swobodna Atmosfera!

W naszym Przedszkolu Nie Ma Tłoku, ale Ciepła i Swobodna Atmosfera!

Wielu rodziców zastanawia się, jakie są najważniejsze cechy dobrego przedszkola. Myślę, że moje przedszkole jest doskonałym przykładem idealnego miejsca dla dzieci.

Otóż w naszym przedszkolu nigdy nie ma tłoku. Cały personel i rodzice dbają o to, aby stale istniała optymalna liczba dzieci w grupie. Dzięki temu każde dziecko otrzyma odpowiednią uwagę i nie będzie czuło się zagubione ani zaniedbane.

Dodatkowo, atmosfera w naszej placówce jest bardzo ciepła i swobodna. Każdego dnia można zobaczyć uśmiechnięte dzieci idące po korytarzu, albo grające w salach. Stworzone do tego specjalne przestrzenie, które są wypełnione odpowiednimi zabawkami i materiałami edukacyjnymi – są sprzyjającymi miejscami dla rozwoju dziecka.

Wiemy też, że bezpieczeństwo na pierwszym miejscu! Implementujemy restrykcyjne procedury bezpieczeństwa na terenie całego przedszkola, wszystko po to aby tworzyć naprawdę bezpieczny i przyjazny środowisko dla naszych pociech.

Kolejnym ważnym elementem naszej placówki są ludzie, którzy tam pracują. Po pierwsze mamy grupę wspaniałych nauczycieli i wychowawców , którzy mają bogate doświadczenie pedagogiczne oraz zdolność do zachowania równowagi między zabawą a edukacją. Po drugie mamy solidną grupę rodziców dbających o pełnienie roli opiekunów – szanuje się ich wartości oraz opinię i staramy się ich aktywnie angażować w proces edukacyjny swoich dzieci.

Pierwszy dzień w przedszkolu może być naprawdę stresujący — zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Dlatego nasz przedszkol ma za zadanie zapewnić swobodną atmosferę, bez tłoku, który może powodować niepokój u dzieci.

W naszym przedszkolu wszystko odbywa się bez tłoku. U nas bawimy się i uczymy w spokojnych, kameralnych grupach, które są prowadzone przez profesjonalnych i doświadczonych nauczycieli. Po zakończeniu zajęć żegnamy się z ich opiekunem i wracamy do domu.

Celem naszej placówki jest stworzenie ciepłego, otwartego i pozytywnego środowiska edukacyjnego. Przywitanie dziecka będzie miłe, a nauczyciele będą mieli na celu stworzenie bezpiecznego miejsca do nauki, w którym dzieci czują się bezpiecznie, szanowane i akceptowane.

W naszym przedszkolu uczymy społecznościowe wartości takich jak towarzyskość, samodyscyplina, szacunek do innych oraz samopoznanie. Trenujemy umiejętności interpersonalne i dbamy o szacunek wobec drugich.

Mamy też szeroko rozbudowaną ofertę artystyczną. Cieszymy się codziennymi wystawami dzieł artystycznych oraz tradycyjnymi lekcjami tańca, plastyki i muzyki. Umożliwiamy dzieciom wykonywanie wszelkiego rodzaju twórczej aktywności oraz poznawanie fascynującego świata sztuki.

Jeśli chcesz by twoje dziecko spędziło czas w otoczeniu ciepłej atmosfery bez tłoku i trudności – przyjdź do naszej placówki! Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej nasze przedszkola, gdzie można dowiedzieć się więcej informacji na temat naszej placówki!

Z przyjemnością ogłaszamy, że Przedszkole „Mały Nowomiejski” wprowadza nowe zmiany dla jego uczniów i rodziców! Niedawno tworzyliśmy małą społeczność, do której każdy może bezpiecznie należeć. Jesteśmy zachwyceni, że jest tu teraz tak beztroska atmosfera i swoboda.

Przedtem trochę ważyć się dusiło w naszej małej salki: było w niej za dużo dzieci i za mało miejsca. Rodzice odczuwali swoją bezsilność, ponieważ nie było sposobu by się poruszać. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć nasze mury i stworzyć więcej przestrzeni do rodzinnego spotkania w Przedszkolu.

Teraz na nowym miejscu możemy usiąść w przytulnym pokoju, gdzie rodzice mogą się spotkać i porozmawiać. Atmosfera jest bardzo swobodna i przyjaźnie nastawiona – zapraszająca do tego, by zasiadać wokół stołu i pochylić się nad problemami ważnymi dla rodzin. Oczywiście mamy dużo również zorganizowanych zajęć, ale nasze motto brzmi: „Uczymy się inaczej!”

W Przedszkolu „Mały Nowomiejski”, wciągamy dzieci w tematy, interesująco je opracujemy i przekazujemy dzieciom praktyczne umiejętności dotyczące samokontroli ich sfery emocji i dobrych relacji między sobą. Wsparcie jakim tutaj dysponujemy to gwarancja sukcesu całego procesu edukacyjnego!

Jest to przykład codziennych aktywności, które tworzone są tak, aby pomagać dzieciom rozbudzić ich naturalne powinowactwa do wiedzy i eksplorować świat on-line i off-line na równych warunkach. Tutaj maluchy mają możliwość obserwowania jak te same umiejętności zaciemnia lub otwiera drzwi do lepszej sfery społeczeństwa!

Related Post

Domek Jeżozwierza – Mały Ruch, Dużo Sztuki I Nauki, wiele Radości i Muzyki!Domek Jeżozwierza – Mały Ruch, Dużo Sztuki I Nauki, wiele Radości i Muzyki!

Poznański ośrodek Domek Jeżozwierza niedawno świętował 10-lecie swojej działalności. Od małej pracowni, która zapewnia edukację artystyczną dzieciom, artyści wytworzyli miejsce promujące wyobraźnię, doświadczenie i kreatywność! Od samego początku Domek Jeżozwierza