Domek Jezozwierza Bez kategorii U Nas Potrafią Zrobić Z Twojego Dziecka Wielokulturową I Wielojęzyczną Osobę!

U Nas Potrafią Zrobić Z Twojego Dziecka Wielokulturową I Wielojęzyczną Osobę!

Żyjemy w bardzo globalnym świecie, w którym współrodzina, wyznania i kultura są silnie zrośnięte. Jednocześnie migracja może uczynić z twojego dziecka wielokulturową i wielojęzyczną osobę. Przykładem może być rodzina, która powstała na skutek małżeństwa międzykulturowego – gdy jedno z partnerów z pochodzenia jest odmienny etnicznie lub narodowo.

W takiej rodzinie maluch często styka się z dwoma różnymi językami, a także nauczy się dostrzegać różne punkty widzenia. Do tego dochodzą jeszcze tradycyjne lokalne potrawy, które będzie się nauczyć lubić. Możliwe też, że dziecko przybierając nowoczesne ubranie będzie odczuwačo pozytywny efekt z przebywania w dwóch różnych kulturach.

Mogłoby się wydawać, że wielokulturowość i wielojęzyczność są cechami, które mogłyby utrudniać dziecku adaptację do otaczajacego go środowiska, ale badania pokazują coś innego – mianowicie to, że otwarta postawa wobec odmiennych kultur i podejmowanie aktywnego dialogu z innymi sprawia, że mały człowiek lepiej radzi sobie z trudnymi sytuacjami oraz czyni go bardziej elastycznym i tolerancyjnym.

Ważne jest, aby rodzice chcieli uczyć dziecko szacunku do drugich – to mianem erving goffman określa się postrzeganie osób o innym pochodzeniu w społeczeństwie – oraz aby stali się dodatkowym źródłem informacji na temat innych kultur. Oznacza to czasem unikanie stereotypowego myślenia na temat innych; a jeśli odpowiednio wczesnie je edukujemy – ryzyko powstania stereotypów tendencje jest mniejsze.

Żyjemy w czasach, w których technologia pozwala nam na łatwy dostęp do różnych języków i kultur. W Polsce wciąż bardziej popularne są języki europejskie, takie jak angielski, niemiecki lub francuski, ale coraz częściej spotykamy się z osobami, które znają co najmniej jeden lub dwa języki obce.

Navyłuje tendencja do posiadania większej ilości języków i na tym polu rodzice pragną wysyłać swoje dzieci w nowy świat. Jednym z narzędzi, które pomaga w uczeniu się nowego języka, są szkoły specjalizujące sięw jego nauczaniu. U nas potrafią zrobić z Twojego dziecka wielokulturową i wielojęzyczną osobę!

W szkołach oferujemy kursy dostosowane do różnych poziomów zaawansowania. To zapewnia dziecku możliwość rozpoczynania przygody z nowym jazykiem od podstaw lub kontynuowania nauki, jeśli je już rozpocznie. Taki system lekcji obejmuje ćwiczenia gramatyczne, słownictwo, konwersacje oraz inne aktywności, mylnce maja na celu powtarzanie materiału oraz utrwalenie omawianych tematów.

Jednym ze sposobów na uniknięcie tzw. „platu fonem” – nudności podczas lekcji – jest udostepnianie atrakcyjnych materiałów edukacyjnych i technik nauczania zgodnych z preferencjami i umiejetnościami każdego ucznia. Metody tako identyfikujan eindywidualne trudności oraz potencjały studenta i dopierajany s sesje uczenia- Nauka przez scenarizacjedodatkowo inspiruje każdego ucznia do realizacji stawianch sobie celów.

Wielokulturowość i wielojęzyczność są cechami, które w ostatnim czasie stały się coraz bardziej pożądane. Dlatego też wiele rodziców zastanawia się, jak sprawić, by ich dziecko stało się w pełni świadomy kilku kultur i języków. Istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje dziecko mogło cieszyć się z tego typu doświadczenia.

U nas w Polsce mamy wspaniałe możliwości oswajania swojego dziecka z różnymi kulturami i językami. Na przykład możesz skorzystać z permamentnych kursów historii i języka innych krajów, takich jak afrykański, arabski czy hiszpański. Można nawet skorzystać z powszechnie dostępnych aplikacji umożliwiających naukę japonistyki lub chińskiego. Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko będzie miało okazję poznać różne kultury, a co więcej – będzie miało glam do mówienia równie ciekawym językem.

Related Post

Domek Jeżozwierza – Mały Ruch, Dużo Sztuki I Nauki, wiele Radości i Muzyki!Domek Jeżozwierza – Mały Ruch, Dużo Sztuki I Nauki, wiele Radości i Muzyki!

Poznański ośrodek Domek Jeżozwierza niedawno świętował 10-lecie swojej działalności. Od małej pracowni, która zapewnia edukację artystyczną dzieciom, artyści wytworzyli miejsce promujące wyobraźnię, doświadczenie i kreatywność! Od samego początku Domek Jeżozwierza